درختچه های باغ برای فصول مختلف سال

بوته ها یک دارایی مفید برای هر باغی است. آنها به ارتفاع و علاقه معماری می افزایند. بوته های همیشه سبز که به مرزهای علفی اضافه می شوند می توانند به مرزها ماده بدهند و در طول ماه های زمستان که بیشتر گیاهان چند ساله از بین می روند ، علاقه مند شوند. در بیشتر موارد نگهداری آنها سخت و آسان است و به هرس کمی نیاز دارند و عمر طولانی دارند. در اینجا راهنمای چند درختچه مورد علاقه من است که در فصول مختلف سال به یک باغ علاقه مند می شوند.

درختچه هایی برای یک باغ زمستانی

هاماملیس یا جادوگر فندق باید یکی از موارد مورد علاقه برای افزودن علاقه زمستانی به هر باغ باشد. این یک بوته گلدار زمستانی با گلهای عنکبوتی و رایحه ای تند است. گل ها در سایه های زرد ، نارنجی و قرمز وجود دارند. جادوگر هازل گل میخک هندی در هر باغی شکوفا خواهد شد اما بهترین موقعیت آفتابی است. این یک درختچه کاملاً بزرگ است و می تواند تا 4 متر رشد کند. آنها به هرس کمی احتیاج دارند ، به خصوص اگر فضای کافی برای رشد کامل آنها را داشته باشید. فقط هر گونه چوب مرده یا بیمار را بردارید. آنها همچنین دارای مشکلات کمی در بیماری هستند ، اما به دنبال قارچ عسل و لارو درخت پیچ انگور در میان کسانی که در ظروف رشد می کنند ، باشید. از انواع خاص آن می توان به Hamamelis x intermedia ‘Barmstedt Gold’ با گلهای زرد روشن و Hamamelis x intermedia ‘Diane’ با گل عنکبوتی سرخ و قرمز اشاره کرد.

Daphne یکی از بهترین درختچه هایی است که می توانید برای رایحه زمستانی خریداری کنید. این گل در ژانویه / فوریه شکوفه می دهد و دارای گل های صورتی یا سفید معطر است. این درختچه بسیار مقاوم است و می تواند تا 2 متر ارتفاع داشته باشد. آنها در مرزها و همچنین در مناطق نیمه جنگلی بسیار خوب رشد می کنند. آنها را نزدیک مسیرهایی قرار دهید که از عطر آنها به راحتی لذت می برد. اما مراقب باشید ، پس از کاشت ، آنها دوست ندارند منتقل شوند. دافنه یک خاک بدون آهک خوب زهکشی شده را در یک مکان آفتابی ترجیح می دهد ، اگرچه نیمه سایه را تحمل می کند. آنها مشکلات کمی دارند ، اما مراقب شته ها و لکه های برگ باشید. دو نوع دوست داشتنی شامل Daphne bholua که دارای گلهای سفید بسیار مایل به صورتی و Daphne odora ‘Aureomarginata’ است که دارای برگهای همیشه سبز و گلهای سفید معطر است.